Kom och upplev den nya känslan i Galleria Kvarnen

Publicerat: 03 september 2026

wave-white

Under sommaren har det hänt mycket i Galleria Kvarnen. Färg, kreativitet och lokala samarbeten håller på att ge våra miljöer ett nytt uttryck och nu är den första delen redo att visas upp!

Därför bjuder vi in till delinvigning den 9 september kl. 17–18. Under kvällen håller Cecilia Burenby ett kort invigningstal och klipper bandet. Du får också möjlighet att träffa kreatörerna bakom förvandlingen och upptäcka den nya miljön på plats. Efter bandklippningen kommer det att bjudas på fika till dom första 50 besökarna, det blir även en liten skattjakt där man kan vinna ett presentkort.

Det här är den första delen i ett större arbete med att skapa en mer levande, färgstark och inspirerande miljö i Galleria Kvarnen och mer kommer att hända framöver.

Delinvigning Galleria Kvarnen
📅 Onsdag 9 september
⏰ Kl. 17.00–18.00
📍 Galleria Kvarnen, Mjölby

Välkommen in och upptäck förändringen tillsammans med oss!

Sociala Medier
Rulla till toppen